Krem z pieczonego pasternaku z sosem rokitnikowym – szał!

środa, Listopad 30, 2016
pasternak_sos_pomaranczowy

Dostałam całe naręcze słodkiego jak miód pasternaku, część zostawiłam w chłodnej piwnicy resztę przytaszczyłam na górę. Bardzo lubię to warzywo, nieco większe i o niebo słodsze od korzenia pietruszki. Aż się prosi żeby je piec, podsmażać i podjadać choćby w zupie z domowymi kluchami albo w ostrzejszym curry z zieloną kolendrą. Pasternak jest duży i […]

Pyszne kluchy kładzione z granolą i pomarańczami. #live

sobota, Listopad 26, 2016
kluchy_5

Dla Hugisława miłość często przesiaduje w słoiku z chrupiącą, domową granolą. Widzieliście na #live jak szybko porzucił swoje zajęcie żeby posmakować choć przez chwilę tego uczucia. Uwielbiam, jego paluchy szperające w słoiku, granola pod jego wpływem zaczyna „śpiewać”. Proponuję wykorzystać ją do kładzionych kluchów i zrobić je z ciepłym, migdałowym mlekiem. Z odrobiną sosu pomarańczowego smakują najpiękniej.
W końcu każdy potrzebuje miłości, zmienia się pod jej wpływem nie do poznania – sami sprawdźcie!

Szczęśliwe ciasto jabłkowe z musem rokitnikowym.

piątek, Listopad 18, 2016
small

Do szczęścia czasem wystarczy kawałek kruchego ciasta z jabłkami, uśmiech w lustrze a już na 100% głupia mina odbita w windzianym zwierciadle – pomaga, rozluźnia i dodaje dystansu. Bez tego smutno tak i szaro, w codziennej pogoni gubi się sens i cel.

Pyszna, gęsta pomidorowa z jaglanką – też ją polubisz.

środa, Listopad 16, 2016
pomidorowa-copy

Od zawsze byłam kuchennym łobuzem i od zawsze bawiłam się jedzeniem. To prawdziwa frajda, niekończąca się opowieść o tym co, z czym, jak i dla czego.
Jak zwykle w życiu, najlepiej smakuje się razem – swoją drogą ciekawi mnie czy ktoś jeszcze brał udział w podobnych kuchennych manewrach wojennych ze swoim bratem albo siostrą? Przyznawać się!