Dla dzieci

Pić Ci się chce? Kolorowe napary, wprost idealne.

Nie mogę przestać zachwycać się jesienią. Jeszcze zielona z żółtymi polami, jabłkami i tymi wszystkimi niesamowicie kolorowymi drzewami.

Dziś cały świat skąpał się w mgle. Jest czysto, biało i przytulnie, tylko sporadyczne kształty wyglądają z pod tej mlecznej kołdry. Wilgoć na całego ćwiczy skomplikowane układy taneczne, zostawiając maleńkie kropelki na delikatnych pajęczynach. Jadę przez tę biel podziwiając naturalne otulenie, liście i kształty wyłaniające się powoli i niepostrzeżenie. Włosy poskręcały się niesfornie od wilgoci, która wciska się pod moją bluzę, w bryczesy aż po czubki palców. Nie jest mi zimno.

Galopuję pomiędzy polami, w lesie i przez łąkę. Mira ma zroszone wąsy i zupełnie tak jak ja poskręcane włosy w grzywie. Wygląda tak pięknie, nasycam się nią, oddychamy razem w absolutnej ciszy. Jestem z nią połączona, to silna więź. Obie tęsknimy za wolnością i wiatrem we włosach. Rozumiemy się bez zbędnych słów. Jest moją miłością.

Lubię słuchać dźwięku jej kopyt stąpających po asfalcie, wąchać ją i dotykać każdej części jej ciała. Wtulam się w grzywę, czuję jej ciepło, energię i miłość która w niej mieszka. Wszystko staje się proste, zrozumiałe. Dotyk ma wielką moc. Przez dotyk łączę się, doświadczam a nawet smakuję.

Jakie to przyjemne, wspaniałe że możemy to robić.

 Mgła to kropla życia, woda wirująca w powietrzu. Wszystko jest z wody, my jesteśmy z wody. Bez wody nie było by nas, tych pięknych drzew i delikatności dotyku. Woda to miłość, całkiem smaczna i kolorowa. Najlepsza ciepła, ciało wchłonie ją i rozprowadzi niemal natychmiast.

Pomyśl, może chce Ci się pić? Nic prostszego, świeże owoce, zioła, przyprawy i wrzątek.

Owoce są nawilżające i naturalnie słodkie, zioła mają swoje zadania – majeranek wspiera wątrobę i wycisza emocje, mięta otwiera, ochładza i oczyszcza krew bazylia oczyszcza, stymuluje układ odpornościowy a rozmaryn jest ciepły , rozgrzewający i osuszający. Wszystkie są delikatnie gorzkie więc kierują energię w dół poprawiając trawienie. Razem z owocami i wrzątkiem są mega pyszne a do tego jak pięknie się prezentują!

napary_1

Napar ze świeżej gruszki, mięty, skórki cytrynowej i cynamonu.

Napar z ciemnych winogron, borówek, jabłka i rozmarynu.

Napar z jabłek, skórki cytrynowej, bazylii i majeranku.

Można zalać pokrojone owoce i zioła gorącą wodą bezpośrednio w szklance lub wrzucić do rondelka i zagotować. Jak wolisz.

napary_3

0