Dla dzieci

Może by tak owsiane smoothie na zielono?

Soczysto zielona, lekko słodka, otwierająca, pyszna. Po prostu wiosna, najpiękniejsza na świecie, trochę kwaśna i pobudzająca.

Jestem jak Alicja w Karinie Czarów. Robię tysiące zdjęć – młodych liści, boskich kasztanowców, kwitnących krzewów i drzew, trawy, mleczy i dmuchawców. Nie mogę się napatrzeć, nacieszyć. Wszystko jest takie soczyste, młode, delikatne. Nic tylko spacerować, leżeć na trawie pośród drzew i oglądać nad sobą liście podświetlone słońcem. Można też na rowerze, choć przyznam że robienie zdjęć w biegu jest nieco trudniejsze ale nie niemożliwe. Poza tym sam rower sprawia, że znowu jestem dzieckiem, szczęśliwie wolnym, nieskrępowanym a cały świat uśmiecha się do mnie szeroko. To takie chwilowe wakacje od dorosłości, uwierzcie BEZCENNE, praktykujcie ile wlezie i bez opamiętania!

 

 

 

smoothie_gruszki_mieta

 

Na dokładkę polecam zapakować sobie smoothie owsiano-gruszkowe z kolorowymi słomkami – niewiele pracy a miłość w zielonym kolorze gwarantowana.  Może nawet uda się rozkochać kogoś całkiem obcego i oswoić go trochę. W końcu green is the new black!

 

podaję przepis na dwie buteleczki, może trafi się chętny do oswojenia :

4 łyżki ugotowanej kaszy owsianej
3 dojrzałe i ponętne gruszki ze skórką
szczypta pieprzu
garść świeżej mięty
garść świeżej bazylii – można spróbować tajskiej
sok wyciśnięty z 1 dużej limonki

Kaszę owsianą gotuję w większej ilości wody czyli w proporcji 1:3.
Gruszki myję, wycinam gniazda nasienne i kroję na mniejsze kawałki bezpośrednio do wyższego naczynia – u mnie garnek, dodaję kaszę, szczyptę pieprzu, dwie łyżki wody, wyciśnięty sok z limonki, świeże zioła i miksuję blenderem na gładką masę.

Podaję ze słomką. Spokojnie można podać letnie albo w temperaturze pokojowej z gałązką świeżej mięty i szerokim uśmiechem.

 

smoothie_gruszka_3

 

„Przepis powstał w ramach kampanii Lubię kaszę, której działania sfinansowane są ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych”

strona kampanii : www.lubiekasze.pl

 

smoothie_gruszka_1

 

Lubię Kaszę_logo

2

  1. hajduczek

    Uwielbiam zielone koktajle! Fajny pomysł z tą kaszą, ale nie mam na stanie kaszy owsianej. Czy mogę zastąpić ją płatkami owsianymi zwykłymi albo górskimi, ugotowanymi albo namoczonymi na noc we wrzątku?

    1. Maia Sobczak autorka

      Może być jaglana, albo tak jak piszesz płatki będą dobre. Możesz je przygotować wcześniej albo zalać wrzątkiem lub mlekiem roślinnym.