To smoothie z kurkumą karmi szczęściem!

wtorek, Marzec 7, 2017
smoothie_kurkuma_small

Od kilku dni czuć w powietrzu wiosnę, kolory zaczynają się nasycać a słońce coraz częściej zagląda mi w okna. Czuję jak ciało ożywia się, otwiera, nabiera rumieńców i zaczyna bujać rytmicznie biodrami. Wiem, że to początek, właściwie zapowiedź dopiero a jednak czuję pod skórą podniecenie na samą myśl o nadchodzącej świeżości i ciepłych, promieniach słońca na mojej skórze.

 

kurkuma

 

 

Otwieram szeroko okna, oddycham głęboko i akceptuję to, co jest. A jest dużo, czy może inaczej jest dokładnie tyle ile potrzeba.

Jest moja nowa książka, którą pisałam przez ostatni rok układając sobie w głowie jak prosto napisać o tym czego można uczyć się całe życie. Jak to pokazać, ubrać w słowa i obrazy, żeby każdy mógł zobaczyć jak gładkie i pachnące szczęście, że najwygodniej mu właśnie u nas – w nas, że jesteśmy piękną całością. Takie, jakie jesteśmy – tak dziewczyny, chcę żebyście przeczytały to właśnie WY. Jesteście piękne, delikatne, pachnące, miękkie i przyjemne w dotyku, mądre, wrażliwe, ważne, cudowne i silne. Każda po kolei, ta z piegami na nosie, kręcona brunetka, wysoka blondynka z zadartym uroczo noskiem, obfita i ta o szczupłej budowie, w okularach i bez. Każda bez wyjątku, ja też.

 

smoothie

 

Powoli, z uśmiechem oglądam swoje krągłości, lubię tą swoją obfitość i miękkość, piegowaty nos i zwichrzone myśli. Ziemia też jest kobietą – piękną, tajemniczą i pociągającą. Dzięki niej rodzi się wszystko, rozwija się, dojrzewa i rozkwita w promieniach słońca. Otoczona miłością i ciepłem odwdzięcza się najlepiej jak potrafi, karmiąc wszystko w około szczęściem. Spójrz dziś w lustro z uśmiechem, prześlij sobie trochę słońca, ciepła i miłości, odetchnij z ulgą, poczuj że jesteś naprawdę. Szczęście ukryte jest w codzienności, w Tobie.

 

 

Wrzuć do blendera :

1 banana
łyżkę (płaską) masła migdałowego
łyżeczkę szałwii hiszpańskiej
dwie łyżeczki soku z cytryny
łyżeczkę miodu
1/2 łyżeczki kurkumy
szczyptę przyprawy masala tea (przepis jest w mojej nowej książce)
1/3 szklanki podgrzanego mleka roślinnego

Zmiksuj całość, przelej do szklanki, wypij albo zjedź łyżeczką. Nakarm Twoje szczęście, pozwól uśmiechnąć się jelitom a one odeślą ten uśmiech Tobie.
To takie proste i cudowne za razem, uśmiech rodzi uśmiech.

 

smoothie_K_3

 

smootjue_k_1

Przypominam o moim konkursie na instagramie w którym do wygrania jest udział w moim warsztacie, wystarczy że wrzucisz swoje zdjęcie z moją nową książką, podpiszesz #mynowaste z @qmamkasze bo marnowanie to obciach!

Masz czas do 16 marca a ja wybiorę najfajniejszą fotkę!

 

 

smoothie_kurkuma

2 komentarzy | Dodaj swój komentarz

    1. Maia Sobczak Post author

      Osobiście zazwyczaj wyciągam żyrafę i tak doprowadzam do tej nieziemskiej konsystencji…na razie żadnych rewelacji. Dobrego dnia! Maia

Adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.